+48 517 897 663 Info@kasprzykgarage.pl

Mycie detailingowe, myjnia ręczna – Dąbrowa Górnicza

Jeśli chcesz dobrze zadbać o swój samochód (lub motocykl), detailingowe mycie auta to konieczność, co najmniej raz na kilka miesięcy. Wizyta na myjni samoobsługowej nie wystarczy, aby oczyścić lakier, czy felgi z zalegających na nich smarów, płynów eksploatacyjnych, a nawet soli drogowej.

Jednocześnie mycie detailingowe to nie to samo, co mycie ręczne. Jest to wieloetapowy proces, podczas którego nie tylko dokładnie usuwam zabrudzenia za pomocą specjalistycznej chemii do aut, ale też zabezpieczam czyszczone powierzchnie, dzięki czemu później brud przywiera do nich w mniejszym stopniu. Jesteś zainteresowany/-a? Sprawdź mój cennik auto detailingu.

MYCIE DETAILINGOWE

gruntowne oczyszczenie pojazdu z zewnątrz (wraz z felgami) oraz pielęgnacja, konserwacja umytych powierzchni

Mycie detailingowe – cena. Ile kosztuje mycie detailingowe w Dąbrowie Górniczej?

Cena mycia detailingowego zawiera gruntowne oczyszczenie pojazdu z zewnątrz (wraz z felgami) oraz pielęgnację, konserwację umytych powierzchni. Czas wykonania takiej usługi to, w zależności od wielkości auta, od 2 do 4 godzin. Oprócz tego wykonuję detailing wnętrza oraz renowację skór – sprawdź ofertę.

=

DETAILING WNĘTRZA

Odkurzanie, czyszczenie oraz pielęgnacja elementów plastikowych i materiałowych. Profesjonalne pranie tapicerki skórzanej.

=

RENOWACJA SKÓR

Usuwanie pęknięć, przetarć, dziur w skórzanej tapicerce. Przywracanie oryginalnego koloru siedzeń. Czyszczenie i impregnacja skóry.

Jak przebiega mycie detailingowe?

Etapy mycia ręcznego w studiu auto detailingu

Do mycia detailingowego używam sprawdzonych, profesjonalnych kosmetyków samochodowych. To chemia dedykowana poszczególnym elementom pojazdu, dzięki czemu, choć jest agresywna (i przy okazji skuteczna), to również bezpieczna dla czyszczonej powierzchni.

Ręczne mycie detailingowe rozpoczyna się od nałożenia na cały pojazd aktywnej piany, która usuwa luźne zabrudzenia, mogące uszkodzić lakier podczas dalszego czyszczenia. Za pomocą pędzelka dokładnie myję wszelkie drobne elementy oraz trudno dostępne miejsca, jak uszczelki wokół okien, czy wlew paliwa – możesz mieć pewność, że cały samochód zostanie dokładnie oczyszczony.

To dopiero zabiegi przygotowawcze. Etap właściwy to mycie na dwa wiadra przy użyciu specjalistycznego szamponu do aut. Następnie, aby usunąć z lakieru smołę, kawałki asfaltu oraz inne osady (np. pył z klocków hamulcowych na felgach), przeprowadzam dekontaminację i deironizację. Na końcu wykonuje glinkowanie, czyli proces, podczas którego usuwany jest brud niewidoczny dla oka. Dzięki glince możliwe jest wyciągnięcie zabrudzeń z porów lakieru.

Gdy samochód jest czysty i osuszony, przystępuje jeszcze do umycia szyb oraz nałożenia dressingu na opony, który dodaje im połysku (nie dotyczy to opon motocyklowych). 

Jak często myć samochód?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy od tego, jak użytkujesz samochód, jaka jest pora roku. Zwykle wizytę na myjni bezdotykowej zaleca się raz w tygodniu. Jeśli odbyłeś/-aś długą trasę, po przyjechaniu na miejsce, również warto umyć auto, aby usunąć owady, które podczas jazdy przykleiły się do lakieru. W innym wypadku mogą wpływać na jego uszkodzenie.

Na mycie detailingowe warto umawiać się raz w miesiącu. Wtedy nie tylko zadbasz o to, aby auto dobrze się prezentowało, ale też zapobiegniesz negatywnym skutkom kwaśnych deszczy, czy soli drogowej. A jeśli nie masz na to czasu lub środków, zalecam mycie detailingowe raz na 3 miesiące lub maksymalnie raz na pół roku. W ten sposób warto przygotować samochód na zimę, a także dokładnie oczyścić go przed okresem wiosenno-letnim.

Oprócz tego na mycie detailingowe w Dąbrowie Górniczej zgłoś się, jeśli przygotowujesz auto do sprzedaży – to zwiększy jego wartość w oczach potencjalnych klientów.

Chcesz umówić się na wizytę?

Skontaktuj się ze mną, a pokaże Ci, na czym polega mycie detailingowe, a także jak taki proces przebiega w moim studio.

ADRES

Hotelowa 23/lok. 1, 42-530 Dąbrowa Górnicza

TELEFON

+48 517 897 663

EMAIL

info@kasprzykgarage.pl

Detailing Dąbrowa Górnicza